Ondřej Fejfar

Tip
3 TIPY

Horský běžec – Ondra Fejfar

Ondra Fejfar se běhu na vrcholové úrovní věnuje již více než deset let. Od atletiky se dostal k silničnímu běhu a potom „skončil“ v horách. Mimo mnoha vítězství na závodech v Česku má za sebou Ondra také spoustu zahraničních úspěchů. Několikrát byl na stupních vítězů ve světovém skyrunningovém poháru na trase Vertical Kilometer, má zlatou medaili z MS v běhu do vrchu v týmové soutěži, kde si v jednotlivcích doběhl pro 9. místo a byl také součástí vítězné štafety na legendárním Dolomitenmannovi (v amatérské kategorii). Mimo hor umí Ondra výborně běhat i na silnici. Např. na půlmaratonské trase má osobák 1:07:11, což už je docela hukot :)

S Ondrou Fejfarem jsme si hned napoprvé osobně sedli a proto jsme se domluvili na tom, že bude naším ambasadorem a propagátorem značky Runsport.cz respektive značek Inov-8 a Craft, které ho v jeho aktivitách také propagují.

Běžecké tipy Ondry Fejfara

Nejpropracovanější běžecké rukavice 2v1, jaké si umíte představit. Mají tolik vychytávek, že vás budou bavit. Do města a na silnici oceníte jejich velké reflexní prvky, které při nasvícení doslova září. Já však nejvíc využívám možnost udělat z nich okamžitě palčáky. Kdo někdy zažil běh po větrném hřebeni nebo dlouhý seběh z kopce, ten mi rozumí. Potěší také kapsička na klíče či na drobné na svařáka :-)

České kompresky z Krkonoš. Ano vážně. Já mám tyto návleky nejradši a používám je během celého roku. V létě se skvěle hodí na horské výběhy, aby alespoň trochu daly ušetřit lýtkám v prudkých sebězích a celkově pošetřily nohy. V zimě zase dobře chrání achilovky před studenou vodou a sněhem. Na závod jsou pro mě také jasná volba!