Eva Žáčková

Eva Žáčková

Tip
4 TIPY

Evička je prostě borec!

„Když se neválím doma v knihách, nebo nepobíhám v práci, tak běhám skyrunning a horské půlmaratony.“ Přesně tak se popsala členka našeho Runsport Teamu a výborná horská běžkyně Eva Žáčková.

Evička běhá nejradši v horách. Má za sebou závody jako je např. Dolomyths Skyrace nebo Hochkönigman Speed Trail. V ČR si doběhla pro titul mistryně ČR ve Skyrace (kategorie U23) a na mistrovství světa (Youth) ve Skyrunningu si doběhla pro bronz v kombinaci. Evička je prostě borec! :)

Běžecké tipy Evy Žáčkové

Když se chcete při běhu cítit volně, pohodlně, vzdušně, sáhněte po tomhle kousku. Kraťasy mají všité kalhotky, takže už pod ně nic nepotřebujete oblékat. Kromě toho mají jednu vnější kapsičku na zip, do které pohodlně dáte dva gely, klíče od bytu a kapesník. Když běžíte, nikam se vám nevyhrnují, nezařezávají, neobepínají vám stehna. Jsou to bokovky, takže nikde na břiše netlačí. A jako bonus velmi rychle schnou.

Dobrý den, jsem vaše nové závodní tričko do horkých letních dnů. Ultralehký materiál, hodně prodyšný a rychleschnoucí, ve kterém se nezapaříte a neuvaříte. Příjemně obepíná tělo, tudíž ho ani nevnímáte, díky bezešvému zpracování nikde netlačí a nezavazí. Dokonce do něj můžete píchat špendlíky s čísly o sto šest, nějak se netrhá a nepáře! Jen pozor, v bílé verzi je trochu průhledné, takže dámám doporučuji vzít si pod něj nějakou fešnou podprdu.

Craft X165 Engineered II W
Craft X165 Engineered II W
2 094 Kč

Silniční boty, které se vlastně hod i do lehoučkého terénu, třeba na šotolinu. Nejsou to úplné papučky, i když patří k těm měkčím, které v botníku mám, ale pořád je to docela rychlá záležitost. Nejraději v nich běhám v létě, protože dost dobře větrají, a kromě toho, když zmoknete nebo šlápnete do kalužiny (nebo potoka…), rychle schnou. Navíc v odstínech růžové je to velká paráda, milé dámy (a vlastně klidně i páni)!

Tohle je moje trefa do černého! Lehučká bota se středním tlumením, pevnějším svrškem, univerzálním vzorkem a širokým kopytem. Osobně v ní běhám méně technické závody v horách, na lehkém terénu je bota rychlá, z kopce drží jako přibitá, do kopce nikde netlačí. Pod nohama v ní vnímáte dobře terén, ale zároveň nenadáváte, když šlapete po ostřejších kamenech. Jako plus vnímám tužší jazyk a pogumování na bocích tak, aby vám nevadily padající kamínky. Nevýhody: nebudete ji chtít už nikdy vyzout!

Souhlasím s GDPR

Zasláním formuláře souhlasíte s uchováváním osobních údajů v souladu s ustanovením § 5, odst. 2 zákona č.101/2000 Sb., o ochraně osobních údajů, ve znění pozdějších předpisů. Souhlasíte s tím, aby Vaše osobní údaje, které tímto poskytujete společnosti Runsport.cz , byly zpracovány a vedeny v elektronické databázi, pouze pro účely výběrových řízení a maximálně po dobu 1 roku. Souhlas může být kdykoliv písemně nebo elektronicky odvolán.