O nás

Runsport.cz je vaše brána do hor

Vybavíme vás na běh, outdoor, běžky, skitouring a vlastně všchny aktivity, které souvisí s pohybem v horách. Naši kamennou prodejnu, která má více než 160 m2 najdete v malém městečku Lanškroun, které leží v podhůří Orlických hor. Pokud zrovna nejsme v prodejně, tak nás najdete na horách, kde testujeme produkty, které můžete koupit v našem obchodě. Naším lovištěm je Králický Sněžník, ale rádi vyrážíme také do Jeseníků, na Vysočinu nebo do Beskyd.

K naší kamenné prodejně patří také internetový obchod Runsport.cz, kde najdete všechno zboží přehledně seřazené do kategorií, ve kterých můžete dále filtrovat dle různých parametrů. Součástí eshopu je také blog, kde se dozvíte nejen novinky, týkající se naší prodejny, ale najdete zde také další zprávy o produktech, recenze, tipy a také příběhy z našich výletů do hor.

Kamenná prodejna Runsport.cz v Lanškrouně

Kdo stojí za Runsport.cz?

Internetový obchod Runsport.cz založil v roce 2013 český běžec Robert Krupička, který ho o dva roky později prodal svým kamarádům, Lence a Jindrovi Sadílkovým z Lanškrouna. Ti postupem času rozšířili nabídku značek a v Lanškrouně k eshopu otevřeli také kamennou prodejnu.

Manželé Sadílkovi

A není to náhoda, že zrovna manželé Sadílkovi. Jindrův otec Ota Sadílek patří v horském běhu mezi ostřílené veterány. Léta držel veteránský rekord na legendě horských běhů Sierre – Zinal, několikrát vyhrál český pohár v běhu do vrchu a mimo to působil jako masér Roberta Krupičky, se kterým cestoval po velkých horských závodech po celém světě. Ota se tím nerad chlubí, ale na jeho masérském stole mimo Roberta leželi borci, jako je Kilian Jornet nebo Rickey Gates. Někdy se ho na to zeptejte… :)

Manželé Lenka a Jindra Sadílkovi

Pavel, Radek, Gabča a Marek

Tahle naše parta se stará o naskladnění, vyskladnění, odesílání objednávek a komunikaci s Vámi. Gabča má na starosti komunikaci se zákazníky, Mára komunikuje s dodavateli, Radek má na starosti reklamace a Pavel se stará o naše zázemí a aby vše fungovalo, jak má a naše kamenná prodejna zářila novotou.

Naši zaměstnanci – Runsport.cz

Trailrun.cz

Honza Dvořáček alias Trailrun.cz má na starosti naše marketingové aktivity. Mimo to testuje naše produkty, plní naše sociální sítě a odpovídá na eshopovém chatu na vaše dotazy.

Jaké značky prodáváme?

 • Dynafit – běžecké boty, batohy, oblečení a vybavení pro skitouring a skialpinismus.
 • Salewa – italská legendární značka se specializací na boty, oblečení a vybavení pro outdoor a turistiku.
 • HOKA One One – francouzský výrobce běžecké obuvi pro silniční i trailový běh.
 • ON Running – švýcarský výrobce výborných běžeckých bot.
 • Crazy Idea – italská značka, která se specializuje na módní oblečení pro aktivity v horách.
 • Salomon – špičkové běžecké boty, oblečení a batohy pro horský běh.
 • Inov-8 – britská značka, která se specializuje na trailovou obuv.
 • Compressport – švýcarská značka, která se specializuje na kompresní oblečení a doplňky na sport i regeneraci.
 • Edgar – unikátní české doplňky stravy.
 • Buff – legendární katalánský výrobce šátků, tunelů a čepic. Bez Buffu na hory nechoď.
 • Suunto – finský výrobce sporttesterů.
 • Petzl – francouzský výrobce čelovek a produktů pro horolezce.
 • Leki – německá společnost, která se specializuje na výrobu běžeckých a lyžařských holí a dalšího sportovního vybavení pro zimní sporty.
 • Montane – britská značka, která se specializuje na navrhování a výrobu ultralehkého, odolného, technického oblečení pro sportovce pohybující se v horském prostředí.
 • Craft – špičkové funkční ergonomické prádlo ze Švédska.
 • Silva – předním světový výrobce čelovek, kompasů, krokoměr a dalších přístrojů určených pro pobyt v přírodě.
 • Inkospor – německý výrobce sportovní výživy farmaceutické kvality, která je určená jak pro vrcholové sportovce, tak pro širokou sportovní veřejnost.
 • Royal Bay – sportovní značka české rodinné firmy ARIES, a.s. z Krkonoš, která se specializuje na kompresní prádlo.

Runsport Team

Členy našeho Runsport Teamu možná znáte z běžeckých závodlů nebo sociálních sítí. Tým je složen z našich přátel a kamarádů, které spojuje společná vášeň pro běh a hory. V současné době má Runsport Team více než 50 členů, kteří se zúčastňují jak závodů v Česku a na Slovensku, tak závodů po celém světě. U nás můžete Runsport Team potkat např. na Mizuno Trail Running Cupu, poháru Iscarex nebo na závodech typu Lysohorský ultratrail a Beskydská sedmička. Ze světových závodů to pak je např. známý Scenic Trail ve Švýcarsku, Transylvania 100 v Rumunsku, chorvatský 100 miles of Istria nebo legendární závody UTMB a L’Echappée Belle.

Více informací o Runsport Teamu se dozvíte zde.

Virtuální prohlídka naší prodejny

Kontaktní formulář

*
*
Odesláním tohoto formuláře souhlasím se zpracováním osobních údajů

Souhlasím s GDPR

Zasláním formuláře souhlasíte s uchováváním osobních údajů v souladu s ustanovením § 5, odst. 2 zákona č.101/2000 Sb., o ochraně osobních údajů, ve znění pozdějších předpisů. Souhlasíte s tím, aby Vaše osobní údaje, které tímto poskytujete společnosti Runsport.cz , byly zpracovány a vedeny v elektronické databázi, pouze pro účely výběrových řízení a maximálně po dobu 1 roku. Souhlas může být kdykoliv písemně nebo elektronicky odvolán.

Doprava zdarma při
nákupu nad 1 000 Kč

Pohybujeme se v horách,
naše produkty známe
a dokážeme vám poradit

Zaregistruj se a získej
exkluzivní slevu 5%

Získejte exkluzivní slevy a novinky na váš e-mail od expertů na kopce