Robert Krupička
09. 04. 2018 Runsport Team Honza Dvořáček – Trailrun.cz

Projekt Runsport.cz

Robert Krupička je původním zakladatelem eshopu Runsport.cz a také Runsport Teamu. Celý projekt Runsport.cz poté od Roberta odkoupili manželé Sadílkovi a Robert v Runsportu zůstal fungovat jako ambasador značky a také jako produktový konzultant v oblasti horského běhu.

Sportovní úspěchy

Robert je dlouhodobě nejlepší český závodník v běhu do vrchu a Skyrunningu. Dlouhá léta reprezentuje tým Salomon/Suunto a také značku Runsport.cz.

Robert v roce 2011 dokázal získat titul mistra Evropy ve Skyrunningu. V roce 2018 si na MS v běhu do vrchu v polském Karpaczi doběhl pro stříbrnou medaili v kategorii jednotlivců a s reprezentačním týmem získal titul mistrů světa. Za svou kariéru si doběhl pro mnoho umístění na stupních vítězů v závodech, jako jen Sierre - Zinal, Dolomitenmann, Grand Prix WMRA v běhu do vrchu, Jungfrau Marathon, Grossglockner Berglauf atd.

Robert za svou kariéru nesbíral úspěchy pouze v horském běhu. Dokázal se výborně připravit také na vybrané silniční závody. Jeho osobní maratonský rekord je 2:17,47.

Výsledky

• Vicemistr světa v běhu do vrchu 2018
  • Mistr světa v běhu dovrchu v kategorii národních týmů 2018
  • Mistr Evropy 2011 ve Skyrunningu
  • Maraton osobní rekord 2:17,47 (4x čas pod 2h20´)
  • 5. místo – Skyrunning World Series 2017 – Livigno

Robert Krupička na MS v běhu do vrchu v polském Karpaczi vybojoval stříbrnou medaili v jednotlivcích a zlatou v týmové soutěži