Široké chodidlo

Pro širokou nohu nebo ultra

Široké chodidlo a nevhodně zvolená šířka boty bývá častým problémem mnoha trailových běžců. Tento problém se může projevit v rychlém opotřebení (prodření) boty v ohybu boty (na bocích na úrovni malíkové hrany) nebo také v nadměrné tvorbě otlaků či puchýřů. Velký vliv (narozdíl od silničních bot) zde má také členitost podložky a nadměrné namáhání boty v bočním směru při dopadu na nerovnoměrný terén. Širší bota se také hodí pro ultra trasy, kde je potřeba počítat o lehkým otokem nohy.

Široké trailové boty

V této kategorii najdete pánské trailové boty, které výrobce přímo označuje jako širokou verzi daného modelu. Jedná se o trailové boty těchto značek:

  • Hoka One One – označení Wide (široké)
  • On Running – označení Wide (široké)
  • Inov-8 – označení S (Standard fit nebo také kopyto č. 4 a 5)

Číst dále
Lenka <span>Váš expert na kopce</span>

Lenka Váš expert na kopce

+420 774 118 065 Po–pá: 8–15 hod.

info@runsport.cz Odpovídáme do 12 hodin

Kdo ocení širší botu?

Širší botu ocení nejen běžci s širokým chodidlem, ale také ultra běžci. Na dlouhých trasách je totiž potřeba počítat s tím, že chodidlo mírně nateče a v tento okamžik širokou botu vyloženě oceníte. Správně zvolená šířka trailové boty tedy může mít nejen vliv na životnost boty, ale také vám zpříjemní běh v kopcích a horách. Pokud si nejste jisti šířkou svého chodidla, tak nám klidně napište nebo zavolejte a my Vám poradíme.

Doprava zdarma při
nákupu nad 1 000 Kč

Pohybujeme se v horách,
naše produkty známe
a dokážeme vám poradit

Zaregistruj se a získej
exkluzivní slevu 5%

Získejte exkluzivní slevy a novinky na váš e-mail od expertů na kopce