Salomon Spikecross 5 GTX black/racing red/red dahlia

Unisex trailové boty

Běžecká trailová obuv

Salomon Spikecross 5 GTX je model vycházející z velmi populárních trailovek Speedcross. Oproti základní verzi jsou ovšem vybaveny gore-texovou membránou a špunty s dvanácti wolframovými hroty. Jsou ideální volbou pro zimní běhání, jelikož udrží nohy v suchu a dodávají jistotu i na zledovatělém povrchu. Nenechte se zastavit nepříznivým počasím a vyražte do terénu v nových Spikecross 5 GTX.

Gore-texový svršek

Jednodílný gore-texový svršek se vyznačuje vysokou mírou voděodolnosti. Chrání nohy před promoknutím v dešti, blátě, ale i na sněhu.

Podrážka Contagrip® TA

Speciálně tvarované špunty do tvaru písmene V jsou strategicky rozmístěny v různých směrech. Dodávají jistotu v technických sebězích a zároveň optimální záběr v kopcích. Podrážka byla specificky navržena, aby obstála na mokrém povrchu. Agresivní rozmístění a geometrie špuntů vám poskytují oporu i v rozbahněném a kluzkém terénu. Kvalitní materiál navíc zaručuje dlouhou životnost.

Wolframové hroty

Špunty jsou po obvodu obohaceny o dvanáct wolframových hrotů. Tím je zajištěna optimální přilnavost i k zledovatělému povrchu.

Mezipodešev EnergyCell™+

EnergyCell™+ je vysoce dynamická pěna, která skvěle balancuje energetickou návratnost a optimální tlumení nárazů. Kombinace dvou různě hustých vrstev pěny dopřává běžcům maximální pohodlí, stabilitu a jistotu i v drsném terénu. Drop 10 mm vás nakopne do odrazu a v prudkých sebězích lépe odvalí chodidlo přes patu.

Upevnění chodidla SensiFit™

Dokonalé usazení chodidla v botě zajišťuje technologie SensiFit™. Několik úzkých pásků obklopuje nárt od mezipodešve až po tkaničky a poskytují tak těsné, ale pohodlné obepnutí, jelikož se přizpůsobují tvaru vaší nohy.

Tvarovaná stélka OrthoLite®

Speciální stélka pro ještě větší komfort nejen při běhu. Vytvarovaná tak, aby se přizpůsobila tvarům vašeho chodidla. Poskytuje optimální tlumení nárazů, přesto si však zachovává vysokou prodyšnost.

Šněrování Quicklace™

Minimalistický design šněrování slouží k rychlému utažení jediným pohybem. Po utažení navíc nic nevyčnívá, jelikož se dá tkanička jednoduše vložit do zabudované kapsičky na jazyku.

Specifikace

  • Pohlaví: unisex trailová obuv Salomon
  • Intenzita: závod, každodenní trénink
  • Terén: sníh a led
  • Hmotnost: 365 g
  • Výška paty: 37,4 mm
  • Výška špičky: 27,4 mm
  • Drop: 10 mm
  • Délka špuntů: 5 mm
  • Šněrování: Quicklace®

Získejte exkluzivní slevy a novinky na váš e-mail od expertů na kopce