Inov-8 X-Talon 230 M (P) grey/blue

Pánské trailové boty

Doprava zdarma
Inov-8 X-Talon 230 M (P) grey/blue
Pánské krosové běžecké boty INOV-8 x-talon 230 p grey blue 1
Pánské krosové běžecké boty INOV-8 x-talon 230 p grey blue 3
Pánské krosové běžecké boty INOV-8 x-talon 230 p grey blue 2
Pánské krosové běžecké boty INOV-8 x-talon 230 p grey blue 4
Pánské krosové běžecké boty INOV-8 x-talon 230 p grey blue 5
Pánské krosové běžecké boty INOV-8 x-talon 230 p grey blue 6

Základní popis

Špičková bota X-Talon 230 pro offroad, překážkové běhy, orientační běh, fellrunning, krosy a technické traily. Vnímavý běžec ocení hravost této boty.

Když přišel v roce na trh X-Talon 212, byla to revoluce. Pro všechny příznivce orientačního běhu, fellrunningu, překážkových běhů a těžkého, technického trailu nyní vznikla nová kategorie běžecké obuvi, která je výkonnostně ještě více nabytá – naprostá evoluce, X-Talon 230.

První zásadní inovací je směs podešve, tzv. Sticky Grip (nejedná se o graphene). Podařilo se nám vytvořit novou směs pryže, která na základě všech testů ukazuje výrazně lepší kontaktní vlastnosti v různém prostředí. Celkem 43 různě tvarovaných a na ploše rozmístěných špuntů má výšku 8 mm. Fantastický kontakt na měkkém povrchu umocní špičková flexibilita a propriocepce. Laboratorní testy pak ukázaly výrazně lepší otěruvzdornost a adhezi na tvrdém povrchu.

Dalším významnou změnou oproti 212ce je rockplate. Mezi podešev a mezipodešev jsme vložili tenký syntetický polymer, meta-plate, který díky své konstrukci kopírující tvar plantární fascie, ochrání chodidla před proražením o ostré kameny. Meta-plate neomezuje flexibilitu ani vnímavost, je zde vložen jen pro ochranu chodidel.

Mezipodešev powerflow+ se sklonem pata-špička 6mm nabízí skvělou propriocepci, agilitu, okamžitou odezvu na probíhaný terén a díky meta-plate se použití této boty posouvá také více do těžkého a technického trailu.

Svršek je napnut na úzkém kopytě precision.

Kombinací různého střihu svršku a použitím různě pevných, odolných a pružných materiálů se mohou jednotlivé modely lišit ve výsledném fitu, i když jsou vyrobeny na stejném kopytě. A právě proto nově upřesňujeme šířku všech modelů také číselným parametrem 1-5 (1 = nejužší, 5 = nejširší). X-Talon 230 má pevnou obsázku kolem celého obvodu boty, velmi pevný svrškový materiál z balistického nylonu, a proto výsledný fit řadíme na parametr P1.

Klíčové informace

 • Určení: Pánská trailová obuv
 • Terén: 80 % Trail – bahno, 20 % Silnice
 • Vhodné aktivity: Orientační běh, překážkový běh, trailový běh
 • Model: X-Talon 230 Men
 • Kolekce: 2018

Parametry

 • Drop (sklon): 6 mm
 • Výška mezipodešve v patě: 13 mm
 • Výška mezipodešve ve špičce: 7 mm
 • Výška špuntů (hloubka vzorku): 8 mm
 • Výška vnitřní stélky: 3 mm
 • Šířka boty: úzké kopyto, nejužší střih
 • Hmotnost: 230 g (UK 8)

Koncept a použité technologie

 • S-GRIP (Sticky-GRIP) – Směs vykazující vynikající přilnavé vlastnosti podešvi na kluzkém povrchu. Tento koncept je využíván u obuvi určené do velmi těžkého terénu. Vyznačuje se téměř „lepivým“ dojmem.
 • POWRFLOW + - Mezipodešev je složena ze dvou různě tvrdých (hustých) směsí, v patě (měkčí) nabízí o cca 10 % větší komfort tlumení, ve špičce (tvrdší) naopak o 25 % efektivnější odraz. ,
 • META PLATE I – Nylonová výztuha má tvar tří dlouhých prstů a je ukončena před hranou metatarzální kosti tak, aby zůstala špička podešve flexibilní. Tato výztuha tak ochraňuje chodidlo proti proražení podešve (rockplate) a zároveň je díky svému dělení dostatečně flexibilní při běhu v těžkém traverzu.

Potřebujete poradit s výběrem?

Lenka Váš expert na kopce

+420 774 118 065 Po–pá: 8–15 hod.

info@runsport.cz Odpovídáme do 12 hodin

Naposledy jste si prohlíželi

Novinky v nabídce

Všechny novinky

Získejte exkluzivní slevy a novinky na váš e-mail od expertů na kopce