Inov-8 Trail Talon 275 W (S) silver/teal/grey

Dámské trailové boty

Dámské běžecké boty

Koncept obuvi Inov-8 TRAIL TALON 275 je nástupcem veleúspěšného modelu RACE ULTRA 290. Podešev je také vyrobena se tří různě hustých směsí.

Patní část má největší tvrdost pro dobrou otěruvzdornost na tvrdém povrchu, obvodová část je měkčí pro výborný kontakt na tření a střední část je vyrobena z odolné kontaktní směsi, aby byla zajištěna dlouhá životnost vzorku.

Dezén vzorku, to je hlavní rozdíl mezi touhle novinkou a předešlou Race Ultra 290. Špunty na obvodové části podešve jsou "vysunuty" o necelé 2 mm za hranu podešve (ven z boty) a cca 1 mm směrem dolů, takže podél celého obvodu podešve vznikají jakési drápky, které výrazně navyšují grip na blátě a sněhu.

Samozřejmostí je přetvarovaná zóna ohybu podešve METAFLEX, která efektivněji ohýbá masu materiálu podešve a mezipodešve v odrazové fázi běhu a dělaná pata TERRADAPTER, která zase efektivněji rozkládá energii při došlapu.

Mezipodešev POWERFLOW má drop 8 mm a je složena ze dvou dílů. Patní část má měkčí směs a nabízí o 10% vyšší úroveň tlumení, přední část má vyšší hustotu, je tedy lehce tvrdší a nabídne přesnější a efektivnější odraz. Polymerový prstenec DFB, který kopíruje tvar plantární fascie je vložen mezi podešev a mezipodešev, je ukončen za hranou meta tarzálu a při efektivním běžeckém stylu lehce napomáhá k odrazu (pružinový efekt).

Lehký, prodyšný a bezešvý svršek je napnut na širokém kopytě standard (S) a zejména v místě příčné klenby poskytuje parádní komfort pro přirozenou práci chodidel. Příčná klenba je nejvíce zatěžovanou částí chodidel, protože je z ní vždy veden odraz. Při odrazu se klenba rozšiřuje a pokud je chodidlo v této fázi běhu "stresováno" úzkým svrškem, výrazně narůstá únava a zkracuje se životnost boty. Tento parametr je mnohem důležitější pro výběr správné běžecké boty, než celý příběh zvaný diagnostika!

Gussetova konstrukce jazyku nepustí dovnitř boty žádné nečistoty a vodu a v kombinaci se střihem svršku nabízí výjimečný prostor pro chodidla v přední části boty. Svršek je fixován k chodidlům prostřednictvím tenké a flexibilní plastové výztuhy, na kterou je vysunuto také šněrování. Celá bota tak krásně drží na nártu, nedochází k žádným otlakům od šněrování a je navýšena stabilita chodidel uvnitř boty. Měkký opatek je citlivý k achilovkám, na svršku jsou také kapsičky k upnutí kotníkového návleku RACE ULTRA GAITER.

Ploché a celkem hrubé šněrovadlo pevně a jistě pojme nárt ve fixní pozici. Špička je lehce vyztužena a pogumovaná výztuha přechází na celý obvod svršku.

Bota jako celek působí velmi odolným dojmem a nadchne svým komfortem, který oceníte při dlouhých bězích.

Klíčové informace

 • Určení: Dámská běžecká obuv
 • Terén: „UNIVERZÁLKA“ => Univerzální terén – 50 % Trail, 50 % Silnice
 • Vhodné aktivity: Trail, ultratrail, horský běh, citytrail, objemová, ultra
 • Model: Trail Talon 275 Women
 • Kolekce: 2017

Parametry

 • Drop (sklon): 8 mm
 • Výška mezipodešve v patě: 25,5 mm
 • Výška mezipodešve ve špičce: 17,5 mm
 • Výška špuntů (hloubka vzorku): 4 mm
 • Výška vnitřní stélky: 6 mm
 • Šířka boty: široké kopyto, široký střih
 • Hmotnost: 275 g (UK 8)

Koncept a použité technologie

 • TRI-C – Tři různě tvrdé (husté) směsi pryže jsou strategicky rozmístěny tak, byl zajištěn maximální grip v rámci celé plochy podešve i v případě probíhání rozličným terénem. Obecně bývá vyrobeny patní část podešví z nejtvrdší směsi, ostatní díly podešve variujeme podle konečného určení daného konceptu.
 • POWERFLOW – Mezipodešev je složena ze dvou různě tvrdých (hustých) směsí, v patě (měkčí) nabízí o cca 10% větší komfort tlumení, ve špičce (tvrdší) naopak o 15% efektivnější odraz.
 • DFB – Tenký nylonový prstenec kopíruje pohyb plantární fascie, neomezuje nijak flexibilitu a za odrazovou hranou napomáhá k efektivnějšímu vedení odrazu. Primárním cílem této výztuhy není ochrana proti proražení podešve od ostrých kamenů, ale ochrana pl antární fasie před přetížením (windlass effect).
 • TERRADAPTER – Specifická konstrukce paty podešve. Podešev je v patní část rozdělena tak, aby se plynuleji rozkládala energie při došlapu u běžců a běžkyň, kteří dopadají na patu. Tímto docílíme efektivnějšího a plynulejšího přechodu do odrazu a celý běžecký aparát je tak méně namáhán.

Potřebujete poradit s výběrem?

Lenka Váš expert na kopce

+420 774 118 065 Po–pá: 8–15 hod.

info@runsport.cz Odpovídáme do 12 hodin

Novinky v nabídce

Všechny novinky

Získejte exkluzivní slevy a novinky na váš e-mail od expertů na kopce