Inov-8 Roclite Pro G 400 GTX v2 M (S) black

Pánské turistické boty

Doprava zdarma
Inov-8 Roclite Pro G 400 GTX v2 M (S) black
Inov-8 Roclite Pro G 400 GTX v2 M (S) black pánské turistické boty s membránou
Inov-8 Roclite Pro G 400 GTX v2 M (S) black pánské boty na běh i turistiku
Inov-8 Roclite Pro G 400 GTX v2 M (S) black pánské trailové boty
Inov-8 Roclite Pro G 400 GTX v2 M (S) black pánské lehké boty s gtx
Inov-8 Roclite Pro G 400 GTX v2 M (S) black pánské kotníkové boty
Inov-8 Roclite Pro G 400 GTX v2 M (S) black pánské lehké trekové boty

Pánské lehké turistické boty s GTX membránou

Hledáte lehké, flexibilní, ale zároveň odolné a stabilní boty pro jakékoliv horské dobrodružství? Představujeme vám novou generaci ROCLITE PRO G 400 s voděodolnou membránou GTX.

Roclite Pro G 400 není pouze běžecká bota s vysokým svrškem. Při vývoji tohoto modelu si dal Inov-8 záležet, aby každý prvek dokonale fungoval při specifickém outdoorovém použití, aniž by tím utrpělo DNA Inov-8, ve kterém je hluboce zakořeněný špičkový cit pro terén, skvělá flexibilita a zachování přirozeného fungování chodidla.

Přepracovaný svršek a tvar paty

Nová druhá generace této oblíbené trekové boty má kompletně přepracovaný svršek. Ten zůstává stále stejně prostorný a pohodlný, ale nově je tvořen extrémně odolnou ripstopovou tkaninou, která odolá i tomu nejtěžšímu terénu a nenasákává vodu, takže boty při pohybu v mokru neztěžknou.

Změny se dočkal i tvar paty pro spolehlivější ukotvení chodidla.

Podešev

Podešev je tvořena vzorkem Roclite nové generace, který je nanesen na tenčí základové vrstvě, než kdy dřív. To má za následek špičkový grip, na který můžete být u modelů z rodiny Roclite dlouhodobě zvyklí, při dosažení výrazně nižší hmotnosti.

Mezipodešev

Mezipodešev má drop 8 milimetrů a je postavena na osvědčené geometrii 12/20 mm. Tím ale veškerá podobnost s předchozími modely Roclite končí. Zásadní novinkou je použití karbonové výztuhy Meta-Plate Pro, která z ochrany chodidla v přední a střední části plynule přechází v externí patní misku. Tato unikátní konstrukce efektivně propojila celou botu od špičky do paty pro špičkovou propriocepci, stabilitu i ochranu chodidla.

O tlumení se stará energetická pěna Powerflow MAX.

Svršek

Svršek je napnutý na kopytě šířky 4 (standard fit), takže vaše příčné klenby budou mít dostatek prostoru pro přirozenou práci i při celodenní tůře. Vysoký svršek s pohorkovým úvazem se dá snadno stáhnout tak, aby se z podvrtnutí kotníků stala pouze matná vzpomínka a vy mohli s jistotou a sebevědomím zdolat i ten nejtechničtější terén. O odolnost, teplotní komfort a ochranu chodidla se stará kombinace GTX membrány a ripstopové tkaniny.

Pohorka nebo běžecká bota?

Ve výsledku tak dostáváme botu, která má svou konstrukcí a funkčními vlastnostmi mnohem blíže k pohorkám, než k běžeckým botám, ale ve srovnání s pohorkami nabízí výrazně nižší hmotnost a především neporovnatelně lepší cit pro terén a přirozené chování při chůzi i běhu.

Pro koho je model Inov-8 Roclite Pro G 400 GTX určený?

Hlavní doménou modelu Inov-8 Roclite Pro G 400 GTX jsou krátké i delší tůry, při kterých chůze převládá nad během, ale ani občasné popoběhnutí nepředstavuje žádný problém díky vyváženému poměru flexibility a stability.

Klíčové informace

 • Určení: pánské kotníkové turistické boty s GTX membránou,
 • terén: univerzální,
 • vhodné aktivity: outdoor, turistika,
 • model: Inov-8 Roclite Pro G 400 GTX v2 M (S) ,
 • kolekce: 2023.

Parametry

 • Drop: 8 mm,
 • výška tlumení v patě: 20 mm,
 • výška tlumení ve špičce: 12 mm,
 • výška špuntů (hloubka vzorku): 6 mm,
 • šířka boty: standard,
 • G-Grip: ano.

Potřebujete poradit s výběrem?

Lenka <span>Váš expert na kopce</span>

Lenka Váš expert na kopce

+420 774 118 065 Po–pá: 8–15 hod.

info@runsport.cz Odpovídáme do 12 hodin

Naposledy jste si prohlíželi

Získejte exkluzivní slevy a novinky na váš e-mail od expertů na kopce