Carbon X2 - pokus o překonání rekordních časů v běhu na 100 km
23. 01. 2021 Ze světa běhu Honza Dvořáček – Trailrun.cz

Carbon X2 - pokus o překonání rekordních časů v běhu na 100 km

Project CARBON X2

Víte, že dnes odpoledne odstartoval další pokus o překonání rekordu v běhu na 100 km? Tento event je pořádán pod hlavičkou výrobce bot HOKA ONE ONE a jmenuje se PROJECT CARBON X2. Stejný název mají také nové silniční boty - HOKA ONE ONE CARBON X2.

Celkem 30 běžců odstartovalo na trase vedoucí kolem uměle vytvořeného jezera. Čeká je celkem 9 okruhů, tedy 100 km. Útok na světový rekord ohlásili američtí běžci Jim Walmsley a Hayden Hawks a také americká běžkyně Camille Herron.

Aktuální rekordní časy jsou následující:

Muži: 6:09:14 (Nao Kazami - 2018)
Ženy: 6:33:11 (Tomoe Abe - 2000)

Co se týká amerických národních rekordů, tak zajímavostí je, že v ženách drží rekordní čas Ann Trason, kterou možná znáte z knížky Born to run - 7:00:48 (tento čas není od roku 1995 překonán. Je to ta běžkyně, co se v jedné z kapitol knížky naháněla s tarahumary, kteří jí přezdívali „La Bruja“ (čarodějnice).

V mužích drží rekord s hodnotou 6:27:44 výborný běžec Max King, kterého zase možná znáte z horských běhů a běhů do vrchů.

Live přenos můžete sledovat na přiloženém Youtube videu. Mezičasy najdete zde:

Video - LIVE

Běžcům držíme palce a vy nám klidně posílejte vaše tipy na nejlepší dnešní čas.
A kdybyste se nudili, tak se můžete mrknout na naší nabídku bot HOKA ONE ONE, kterou najdete zde:

Boty

Běžecké boty

U nás koupíte běžecké trailové boty i boty na silnici. Pánské, dámské i juniorské. Pro turisty, hobbíky i výkonnostní běžce a závodníky.

Zobrazit více

Kontaktní formulář

*
*
Odesláním tohoto formuláře souhlasím se zpracováním osobních údajů

Souhlasím s GDPR

Zasláním formuláře souhlasíte s uchováváním osobních údajů v souladu s ustanovením § 5, odst. 2 zákona č.101/2000 Sb., o ochraně osobních údajů, ve znění pozdějších předpisů. Souhlasíte s tím, aby Vaše osobní údaje, které tímto poskytujete společnosti Runsport.cz , byly zpracovány a vedeny v elektronické databázi, pouze pro účely výběrových řízení a maximálně po dobu 1 roku. Souhlas může být kdykoliv písemně nebo elektronicky odvolán.

Doprava zdarma při
nákupu nad 1 000 Kč

Pohybujeme se v horách,
naše produkty známe
a dokážeme vám poradit

Zaregistruj se a získej
exkluzivní slevu 5%

Získejte exkluzivní slevy a novinky na váš e-mail od expertů na kopce