Martin Jor vítězí na Ultra trail Stara planina 2021
09. 06. 2021 Runsport Team Honza Dvořáček – Trailrun.cz

Martin Jor vítězí na Ultra trail Stara planina 2021

Martin Jor alias Mates

Martin Jor je členem našeho Runsport Teamu snad již od jeho založení. Mates dovede skvěle zaběhnout jak silniční desítku, tak horský ultramaraton. Což také dokázal tento víkend v Srbsku na skyrunningovém závodě Ultra trail Stara planina 2021 s délkou 64 km a převýšením 2600 metrů, ve kterém dokázal zvítězit.

Jak si Mates tento závod užil si můžte přečíst v jeho krátkém reportu…

Ultra trail Stara planina 2021

Po roce zase skutečný závod s hromadným startem, na který jsem se moc těšil. Trasa je dlouhá 64 km s převýšením 2600 metrů. Stratujeme v 7 ráno do sjezdovky na Babin Zub cca do 1700 m.n.m., odkud nás čeká dlouhý seběh do nejnižšího bodu. Po seběhu se držím na 2.-3. místě. Do kopce to dnes táhne skvěle a tak se v dlouhém stoupání odpoutávám od borce z Makedonského Skopje.

Po výběhu mě čeká dechberoucí podívaná! Na jihu Srbska pořadatelé naplánovali krásnou pasáž, a to hřeben, který se táhne po hranicích s Bulharskem ve 2 tis. metrech až na nejvyšší horu Srbska - Midžor (2169 m.n.m.). Na tomto hřebeni cca na 45 km dobíhám vedoucího borce, který má potíže. Jdu do vedení! Bohužel mi však nesedne sušené maso a vse musí ven. To mě zpomalí a poté běžíme společně seběh na poslední občerstvovačku.

Máme před sebou poslední sjezdovku nahoru a dolů. Dejan vzdává v posledním kopci. Tělo mu vypovědělo službu. Má můj velký respekt. Vbíhám do cíle a užívám si skvělý pocit víťezství! Tenhle závod mohu jen doporučit! Je skvěle zorganizovaný, značený a ve velmi přátelské atmosféře :)

Za výbavu, která šlapala díky Runsport.CZ

Martin Jor v cíli Ultra trail Stara planina 2021

Jaké boty zvolil Mates pro tento závod?

Mates má hodně široké chodidlo. Dalo by se říct, že širší chodidlo jsme snad nikdy neviděli :) Vystřídal už mnoho párů bot různých značek a dalo by se říct, že nejvíc mu sedí značky Hoka One One a Inov-8 v jejich nejširších verzích. A právě proto zvolil Mates pro tento závod novinku od značky Inov-8, kterou je model Trailfly Ultra G 300 MAX M. Tyhle botky nabízí nejen dostatečný prostor pro široké chodidlo (nejširší kopyto (5) standard fit), ale díky tlumicí pěně G-FLY poskytují také maximální komfort, který na dlouhých trasách oceníte.

-10% Inov-8 Trailfly Ultra G 300 MAX M (S) green/black

Inov-8 Trailfly Ultra G 300 MAX M (S) green/black

Pánské trailové boty Chceš posouvat své limity ve vzdálenosti a rychlosti? Přesně pro…

4 990 Kč 4 499 Kč
Detail

Fotogalerie – Ultra trail Stara planina 2021

Za krásné fotky děkujeme Skyrunning Serbia + Marko Nikolic.

Kontaktní formulář

*
*
Odesláním tohoto formuláře souhlasím se zpracováním osobních údajů

Souhlasím s GDPR

Zasláním formuláře souhlasíte s uchováváním osobních údajů v souladu s ustanovením § 5, odst. 2 zákona č.101/2000 Sb., o ochraně osobních údajů, ve znění pozdějších předpisů. Souhlasíte s tím, aby Vaše osobní údaje, které tímto poskytujete společnosti Runsport.cz , byly zpracovány a vedeny v elektronické databázi, pouze pro účely výběrových řízení a maximálně po dobu 1 roku. Souhlas může být kdykoliv písemně nebo elektronicky odvolán.

Doprava zdarma při
nákupu nad 1 000 Kč

Pohybujeme se v horách,
naše produkty známe
a dokážeme vám poradit

Zaregistruj se a získej
exkluzivní slevu 5%

Získejte exkluzivní slevy a novinky na váš e-mail od expertů na kopce