Mates Jor třetí na Julian Alps Trail Run 2021
07. 10. 2021 Runsport Team Martin Jor

Mates Jor třetí na Julian Alps Trail Run 2021

Na konci září 2021 jsme se členy našeho Runsport Teamu vyrazili do nádherných Julských Alp, kde se konal skyrunningový závod Julian Alps Trail Run. A nakonec to cinklo. Mates Jor si na šedesátikilometrové trase doběhl pro fantastické 3. místo v kategorii (5. celkově) a sepsal z toho následující report.

Julian Alps Trail Run 2021

  • Lokalita - Julské Alpsky
  • Parametry trasy - 60 km, 3100 výškových metrů

Start

V nádherném počasí vyrážím v 7 ráno z vesničky Žirovnica vstříc dalšímu ultra dobrodružství, tentokrát v Julských Alpách. Po startu vybíháme do mírného kopce v lesích. Cítím se dobře. Užívám si to. Usazuji se někde kolem 7. místa a když se podívám po 10 km na hodinky, máme nastoupáno kolem 700 metrů.

Stoupání na vrchol Stol

Na 11. kilometru přichází první těžká pasáž závodu a to výstup na vrchol Stol, který je s cca 2200 m n.m. zároveň nejvyšším bodem. Na 3 kilometrech zde nastoupáme 1000 výškových metrů, ke konci v již typickém alpském terénu s nádhernými výhledy. Následuje krásná hřebenovka zakončená kamenitým seběhem.

Začíná peklo

Před druhou občerstvovačkou začíná být teplo. Nechávám se polévat a běžím s kšiltovkou. Na cca 25. km začíná další náročná, ale dechberoucí pasáž s dvěma kopci. Na 31. kilometru se dívám na hodinky a mám nastoupáno již 2700. Za tímto úsekem čeká Jindra Sadílek z Runsport.cz a přítelkyně Nicol, kteří mi dodávají další sílu a dozvídám se, že jsem na 4. nebo 5. místě.

Začíná to bolet. Čeká mě prudký seběh a poté dlouhá rovina v nížině po cyklostezce. Seběh běžím tak, abych se neodrovnal na rychlou silniční desetikilometrovou vsuvku, která přichází na 43. km.

Galeje před cílem

Přepínám na tempomat, nastavuji cca 5:10 na km a vypínám hlavu. Na 52. km jdu do posledního kopce kolem vodopádů. Už to dost bolí, ale vím že tenhle kopec je poslední. Po něm seběh a rovina až do Kranjske Gory, kde na mě v cíli čeká kolega Radek z třicetikilometrové trasy, Jindra a Nicol, které moc děkuji za podporu jak před závodem, tak během něj.

Díky :)

Děkuji také Runsport.cz za super výbavu. Jsem celkově 5. a 3. v kategorii a šťastný! Krásné to bylo!

Video z doběhu do cíle:

V čem Mates běhá?

-25% Dynafit DNA S/S Tee M black out

Dynafit DNA S/S Tee M black out

Pánské superlehké běžecké tričko Pánské DNA tričko moderního designu bylo vyvinuto…

2 100 Kč 1 575 Kč
Detail

-20% Salomon Sense Aero 4 Short M black/white/autumn blaze

Salomon Sense Aero 4 Short M black/white/autumn blaze

Pánské běžecké šortky Salomon Sense Aero 4 jsou pánské běžecké kraťasy ušité z příjemného…

1 790 Kč 1 432 Kč
Detail

-30% Salomon Sense Pro 5 Set black

Salomon Sense Pro 5 Set black

Závodní běžecká vesta Lehká běžecká vesta Salomon Sense Pro 5 Set je konstruována pro…

3 590 Kč 2 513 Kč
Detail

Kontaktní formulář

*
*
Odesláním tohoto formuláře souhlasím se zpracováním osobních údajů

Souhlasím s GDPR

Zasláním formuláře souhlasíte s uchováváním osobních údajů v souladu s ustanovením § 5, odst. 2 zákona č.101/2000 Sb., o ochraně osobních údajů, ve znění pozdějších předpisů. Souhlasíte s tím, aby Vaše osobní údaje, které tímto poskytujete společnosti Runsport.cz , byly zpracovány a vedeny v elektronické databázi, pouze pro účely výběrových řízení a maximálně po dobu 1 roku. Souhlas může být kdykoliv písemně nebo elektronicky odvolán.

Doprava zdarma při
nákupu nad 1 000 Kč

Pohybujeme se v horách,
naše produkty známe
a dokážeme vám poradit

Zaregistruj se a získej
exkluzivní slevu 5%

Získejte exkluzivní slevy a novinky na váš e-mail od expertů na kopce