On Running Cloudultra - láska na druhý pohled
16. 02. 2022 Recenze Martin Jor

On Running Cloudultra - láska na druhý pohled

Runsporťák Mates Jor testuje…

Když jsem poprvé viděl v Runsport.cz botky od značky On Running, rozhodně to nebyla láska na první pohled. Tahle „neznámá“ značka mě z neznámého důvodu neoslovila. Jako konzervativní jedinec jsem až doposud dával přednost jiným, tradičnějším značkám. Po oběhání mých oblíbených ultra botek Inov–8 Trailfly Ultra G 300 jsem se začal před novou sezonou poohlížet po dalších. Na další Trailfly si budu muset počkat a tak jsem po vyzkoušení asi osmi párů různých botek sáhl po On Running Cloudultra ve světle žluté verzi, která i na mou širokou nohu seděla parádně a cítil jsem se na první pocit pohodlně.

Špičkové zpracování

Musím říct, že na první dobrou mě tyhle botky zaujaly svou propracovaností. Model Cloudultra nemá jazyk, takže odpadá možnost nepříjemného pocitu, že vás nad nártem právě jazyk někde tlačí. Kotník je obepnutý, cítíte se tedy i v sebězích velmi stabilně, což jsem si ověřil při prvním delším běhu.

On Running Cloudultra – vzorek podešve
Vzorek vás podrží v trailu a přežije i přeběhy po asfaltu.

Vychytávka pro povolení boty

Na dlouhé, vícehodinové ultraběhy se jistě bude hodit vychytávka na nártu. Tohle nenápadné plastové udělátko (přidělané na tkaničku) vám totiž po pootočení nárt povolí, a ulevíte tak nateklé noze na dalších pár hodin. Díky dvouřadému systému tlumení se cítíte komfortně (opravdu skoro jako na obláčku :) i na tvrdším povrchu a botku bych klidně doporučil i těžším běžcům. Podrážka je tvořena plochými čtvercovými výstupky (cca 5 x 5 mm), vhodnými do trailu. Zvládnou ale pohodlně i delší přeběhy po silnici. Tyhle botky bych však nebral do příliš bahnitého terénu, zde bych volil agresivnější vzorek. 

On Running Cloudultra – detail
Zde je vidět špičkové zpracování všech detailů a také plastové „udělátko“ na tkaničce, jehož pootočením povolíte tkaničku, aby vás bota případně netlačila.

Závěr? U vývoje těchto bot někdo opravdu přemýšlel

Švýcarské trailovky On Running Cloudultra (seženete je i v dámské verzi) sice nepatří k nejlevnějším, nicméně kupujete si zde nejen značku, ale také kvalitní zpracování a propracovanost detailu. Sečteno a podtrženo – ten, kdo tyhle botky designoval, měl jistě dost naběháno a dokázal se vcítit do potřeb nás, náročných běžců.

A pokud se vám nelíbí trailovky On Running, tak si určitě vyberete jiné trailové boty z široké nabídky Runsportu :)

Pánská verze

-20% On Running Cloudultra M limelight/eclipse

On Running Cloudultra M limelight/eclipse

Pánské trailové boty On Running Cloudultra je pánský tlumený model pro trailové běhy.…

4 990 Kč 3 992 Kč
Detail

A seženete je také v dámské verzi…

-30% On Running Cloudultra W moss/eclipse

On Running Cloudultra W moss/eclipse

Dámské trailové boty On Running Cloudultra je dámský tlumený model pro trailové běhy.…

4 990 Kč 3 493 Kč
Detail

 

Kontaktní formulář

*
*
Odesláním tohoto formuláře souhlasím se zpracováním osobních údajů

Souhlasím s GDPR

Zasláním formuláře souhlasíte s uchováváním osobních údajů v souladu s ustanovením § 5, odst. 2 zákona č.101/2000 Sb., o ochraně osobních údajů, ve znění pozdějších předpisů. Souhlasíte s tím, aby Vaše osobní údaje, které tímto poskytujete společnosti Runsport.cz , byly zpracovány a vedeny v elektronické databázi, pouze pro účely výběrových řízení a maximálně po dobu 1 roku. Souhlas může být kdykoliv písemně nebo elektronicky odvolán.

Doprava zdarma při
nákupu nad 1 000 Kč

Pohybujeme se v horách,
naše produkty známe
a dokážeme vám poradit

Zaregistruj se a získej
exkluzivní slevu 5%

Získejte exkluzivní slevy a novinky na váš e-mail od expertů na kopce