Runsport Team zabodoval na Lysohorském Ultratrailu
11. 06. 2024 Runsport Team Honza Dvořáček – Trailrun.cz

LHUT 2024 již pošesté

Letos se na úpatí Lysé hory konal již šestý ročník horského závodu LHUT - Lysohorský Ultratrail. Tento závod patří mezi nejtěžší horské běhy v CŘ. Závodí se na dvou trasách - královská trasa Ultra měří 67 km a závodníci na ní nastoupají přes 4100 výškových metrů. Kratší trasa Sky měří 31 km a má převýšení 2100 výškových metrů. Trasy LHUT nejsou těžké jen svými parametry, ale také technickou obtížností. LHUT je tedy opravdovou zkouškou pro každého, kdo to myslí s horskými běhy vážně.

Zdeněk Hruška

Runsport Team na LHUTu

Také v letošním roce vyrazila část našeho Runsport Teamu do Beskyd, aby ověřili své schopnosti a sportovní formu.

Lídr týmu Zdeněk Hruška (v minulosti dokázal zvítězit třeba na Pražské stovce nebo Beskydské sedmičce) si na trase Ultra doběhl pro svůj nejlepší čas 7:08 hodin a obsadil skvělé 7. místo. Nestárnoucí matador Míra Nemšák si také na trase Ultra s přehledem doběhl pro skvělé 2. místo v kategorii borců nad 50 let. A Michal Richtr na trase Sky vybojoval luxusní 3. pozici.

Michal Richtr

Jaké borci zvolili obutí?

• Zdenda je továrním běžcem Salomonu a zvolil ultra klasiku Salomon S/LAB Ultra 3 v2, což jsou boty, které prostě v beskydském terénu nezklamou.
  • Míra přezbrojil z Hoka Speedgoat 5 na Hoka Mafate Speed 4 a nemůže si je po LHUTu vynachválit. Říkal, že se původně bál menší míry tlumení, ale nakonec ho mile překvapily a už teď přemýšlí o dalším páru.
  • Michal nedávno objevil značku NNormal. Původně začal s modelem Tomir (více tlumený) a tím ho značka NNormal dostala. Nově tedy pořídil závodnější model Kjerag, ve kterém si na LHUTu doběhl pro třetí místo.

Našim borcům děkujeme za vzorné reprezentování a přejeme, ať se daří i na dalších závodech.

-30% Hoka One One Mafate Speed 4 M castlerock/black

Hoka One One Mafate Speed 4 M castlerock/black

Pánské trailové boty Špičková trailová bota, která je jako doma v technickém terénu.…