Skyrunnerka Evča Žáčková nám otestovala Polar Vantage M
26. 04. 2021 Recenze Eva Žáčková

Skyrunnerka Evča Žáčková nám otestovala Polar Vantage M

Polar Vantage M – moje čtvrté běžecké hodinky

Mám hodné Ježíšky, na minulé Vánoce mi ten runsportí nachystal nové sportovní hodinky - Polar Vantage M. Po nějakých 4 měsících jsem snad už vyzkoušela všechny možné funkce a snad k tomu mám co říct. V prvé řadě upozornění: jsem běžec hobík, teď možná spíš takový bobík. Protože nejsou závody, neměla jsem možnost hodinky otestovat v tom nejtěžším provozu, takže mám k dispozici jen desítky hodin tréninků. Mám k dispozici srovnání se svými předchozími sportovními hodinkami, celkem to byly 4 další od 2 různých značek.

Polar Vantage M white

Pokročilé měření tepové frekvence na zápěstí Hodinky Polar Vantage M sledují tepovou…

7 390 Kč
Detail

-26% Polar Vantage M black

Polar Vantage M black

Pokročilé měření tepové frekvence na zápěstí Hodinky Polar Vantage M sledují tepovou…

7 390 Kč 5 490 Kč
Detail

Věc první, za mě velmi důležitá: vzhled

Opravdu mě nebaví střídat jedny slušňácké hodinky do práce a jedny na sport, takže můj základní požadavek je, abych mohla ty sportovní nosit celý den a vypadaly dobře téměř ke všemu. Proto mám tyhle Polary v univerzál bílé barvě. Na mojí malé ruce vypadají možná o něco mohutněji, ale nepřekáží mi, dobře vidím na displej a povětšinou jsem se setkala s příznivou reakcí okolí. Dávám 9/10.

Polar Vantage M - bílá verze

Polar Vantage M - zapínání řemínku

Věc druhá, baterie: překvápko!

Baterka při každodenním sportování a používání vydrží víc jak týden! V plném funkčním režimu mi to vyšlo na 6 hodin. Což považuji za velmi slušné, navíc se nabijí o 0 na 100 % během asi 30 minut. Dávám 10/10.

Věc třetí: ovládání

Celé ho můžete mít v češtině. Hodinky nejsou dotykové, ovládají se pomocí pěti tlačítek, poměrně intuitivně. Osobně mi ale při běhu vadí používání pravého spodního tlačítka, kterým se dostanu na další stránku měřených údajů. Špatně se mi na něj sahá, dost často mi sjede prst a buď se nikam nepřekliknu, nebo si omylem aktivitu pauznu. Vypnutí aktivity je ale super, musíte podržet levé spodní tlačítko alespoň na 3 vteřiny, takže se vám nestane, že byste se uklikli a vypnuli si vše hned. Dávám 7/10.

Polar Vantage M - pohled na ovládací knoflíky

Teď už k funkcím

Co tedy Polary umí?

Vantage M se umí snad všechny možné sporty, předdefinovat si je můžete na webu PolarFlow. Nevýhoda asi je, že u všeho se vám rovnou měří tepovka přes zabudovanou optiku nebo přes hruďák. Měření tepu se nedá vypnout. GPS funguje spolehlivě, chytala se dobře i ve skalách, neulítává, satelity hledá rychle. U sportů se dají nastavit intervaly a cíle. Pozor! Na rozdíl od vyšší modelové řady Vantage V, nemají eMka mapu! Není proto možné si do nich uložit naplánovanou trasu.

Celodenní zaznamenávání životních funkcí

Kromě sportovních aktivit si můžete nechat počas celého dne měřit tepovou frekvenci, tato funkce se dá vypnout. Stejně tak si můžete měřit tepovku v noci a mít nějaké info o vašem spánku. Hodinky navíc nabízí vlastní program na podporu a rozvoj správného dýchání, jmenuje se to Serene. Zkoušela jsem párkrát, osobně mi to nic nedalo, ale ani nevzalo.

Posilovací cviky a plány

A co se mi tedy hodně líbí – docela pestrá sada různých posilovacích cviků a plánů, které mají hodinky v paměti. Od nějakého HIIT tréninku, až po pořádnou silovku. Takže když se vám nechce nic vymýšlet, prostě kouknete na hodinky. Každý den máte taky k dispozici souhrn kroků, kalorií a také vám hodinky říkají, jak moc trénujete. Zrovna poslední zmíněný údaj bych brala s rezervou, protože se nedá moc dobře definovat nějaká správná tréninková hranice. Celkově za funkce dávám 7/10.

Polar Vantage M - skvěle padnou i na dámské zápěstí

Poslední věc: aplikace PolarFlow

V mobilu i v počítači

Můžete ji mít v mobilu a pak lehce stahovat data z tréninku přes Bluetooth, nebo v PC a pak se připojit přes kabel. Aplikace je pro mě osobně méně přehledná, nicméně s ní prý velmi dobře pracují někteří trenéři, protože obsahuje obrovské množství informací o trénincích, o stavu fyzické zátěže a podobně. Aktivity se zaznamenávají do diáře, pokud používáte analýzu spánku, vidíte ji tam také.

Za mě OK

V PolarFlow nenajdete třeba heat mapu na plánování tréninků v oblíbených běžeckých lokalitách, ale nicméně velkým plus je, že se se nikdy neseká, nemají výpadky, aktualizace jsou rychlé. Dávám 8/10.

Z celých hodinek mám radost, sportuje se mi s nimi pohodlně, rychle jsem si na ně zvykla. Největší mínus pro mě chybějící mapa a navigace podle mapy, největší výhodu vidím v baterce, designu a přesnosti GPS. Jsou to unisex hodinky za velmi rozumnou cenu s velmi dobrou kvalitou.

Recenzi sepsala: Eva Žáčková

Hodinky Polar Vantage M si můžete koupit zde:

Polar Vantage M white

Pokročilé měření tepové frekvence na zápěstí Hodinky Polar Vantage M sledují tepovou…

7 390 Kč
Detail

-26% Polar Vantage M black

Polar Vantage M black

Pokročilé měření tepové frekvence na zápěstí Hodinky Polar Vantage M sledují tepovou…

7 390 Kč 5 490 Kč
Detail

Polar Vantage M a V - oficiální video

A tady můžete kouknout na pár fotek:

Kontaktní formulář

*
*
Odesláním tohoto formuláře souhlasím se zpracováním osobních údajů

Souhlasím s GDPR

Zasláním formuláře souhlasíte s uchováváním osobních údajů v souladu s ustanovením § 5, odst. 2 zákona č.101/2000 Sb., o ochraně osobních údajů, ve znění pozdějších předpisů. Souhlasíte s tím, aby Vaše osobní údaje, které tímto poskytujete společnosti Runsport.cz , byly zpracovány a vedeny v elektronické databázi, pouze pro účely výběrových řízení a maximálně po dobu 1 roku. Souhlas může být kdykoliv písemně nebo elektronicky odvolán.

Doprava zdarma při
nákupu nad 1 000 Kč

Pohybujeme se v horách,
naše produkty známe
a dokážeme vám poradit

Zaregistruj se a získej
exkluzivní slevu 5%

Získejte exkluzivní slevy a novinky na váš e-mail od expertů na kopce