Zdeněk Hruška a jeho výbava na ultra
09. 08. 2023 Tipy (nejen) pro běžce Zdeněk Hruška

Zdeněk Hruška a jeho výbava na ultra

Výbava na Eiger UltraTrail E250

Měl jsem strach, nebudu zastírat, že ne. Přestože jsem se snažil navenek působit klidně a vyrovnaně, pokaždé, když jsem pomyslel na výzvu, která přede mnou stála, stáhl se mi žaludek. Nic podobného jsem zatím nezažil. Jaké to bude jít minimálně dvě noci a muset spát? Jak bude reagovat mé tělo a jak se s takovou monstrozitou popere má hlava? Pár věcí mě ale pomáhalo se uklidnit.

Zaprvé, nebyl jsem v tom tentokrát sám. Eiger UltraTrail E250, neboli závod, za kterým se skrývá 250km a nějakých 18 tisíc výškových metrů v nádherných švýcarských horách obklopujících téměř 4000m vysoký vrchol Eiger, se běhá ve dvojicích, takže jsem věděl, že po mém boku bude neustále můj parťák Radek. Navíc do Švýcarska cestoval další český tým složený z našich dobrých kamarádů Peti a Ondry, se kterými jsme se mohli radit, bavit se, pomáhat si, vtipkovat a vzájemně se hecovat. A kromě toho jsme s sebou měli ještě úžasný podpůrný tým, který nás měl potkávat v podstatě na všech občerstvovačkách. Celý zážitek, ať už nás čekalo cokoliv, jsme měli s kým sdílet, o koho se opřít v nouzi a komu podat pomocnou ruku, když by bylo potřeba.

Druhá věc, která pomáhala snižovat můj narůstající stres, bylo vědomí, že jsem pro přípravu udělal téměř vše, co jsem udělat mohl. Čím více ultra dlouhých závodů mám za sebou, tím více si uvědomuji důležitost toho kontrolovat kontrolovatelné a nestarat se o věci, které ovlivnit nemohu. I před Eiger UltraTrail jsem tedy nechtěl nechat nic náhodě. Snažil jsem se z hlavy vytlačit vše, co by se mohlo stát, ale nad čím nemám žádnou kontrolu a naopak, ještě více než obvykle, jsem chtěl být připraven na vše, na co se připravit dá v rámci mých možností. Jednou ze složek přípravy je samozřejmě fyzický trénink. Trénoval jsem jako nikdy předtím. Od začátku roku jsem se chystal na tuto výzvu, po cestě zvládl 100 mil na Istrii, Lysohorský UltraTrail a pak mě čekal Eiger. Desetihodinové tréninkové víkendy nebyly výjimkou, a přestože to nebylo lehké a často se mi vůbec nechtělo (včetně klasických otázek jako “Proč to sakra dělám?”), věděl jsem, že to udělat musím, pokud nechci být ve Švýcarsku jen do počtu. Kromě fyzické a mentální přípravy se s narůstající délkou závodu zvyšuje také důležitost veškeré výbavy, kterou si s sebou člověk nese. Jakýkoliv detail, na kterém vůbec nezáleží u kratších závodů, může rozhodnout, zda v delším ultra vůbec dojdete do cíle. Ať je to oblečení, boty, různé další doplňky a technika, nebo třeba jídlo - to vše kontrolovat můžete a stejně jako fyzicky a mentálně, se můžete připravit i po stránce výbavy. S blížícím se závodem jsem čím dál častěji trénoval s téměř plnou povinnou výbavou, jedl jsem stejné jídlo jako jsem plánoval na závod a snažil se vychytat různé menší či větší aspekty výbavy, které mě trápily.

“Kontroluj kontrolovatelné…”

Nakonec jsem si vybral výbavu, kterou s vámi níže nasdílím, a která byla jedním z faktorů, proč jsem nakonec celých 250 km dokázal dotáhnout do cíle a po nějakých 58 hodinách jsem se vrátil zpátky do městečka Grindelwald, ze kterého jsme startovali. Ať už se připravujete na jakýkoliv závod, nepodceňte výbavu. Je to jedna z věcí, kterou kontrolovat můžete. A ani nelidsky špatné počasí, jako centimetrové kroupy, vás nemusí zastavit, pokud jste na něj kvalitně připraveni. Takže pojďme si říct, na co se u jednotlivých kusů výbavy dívám a proč jsem si vybral právě je. Můžete se inspirovat a najít podobný kousek, který bude sedět nejlépe vám samotným pro vaši velkou výzvu (připravujete se někdo na B7?). Pojďme na to.

Boty

Pro horské ultramaratony (ať je to Eiger UltraTrail nebo Beskydský Sedmička) je nejdůležitější pořídit si boty, ve kterých dokážete strávit spoustu hodin v nehostinných podmínkách.
Potřebujete mít správnou velikost (já mám alespoň číslo větší než obyčejné boty) a v žádném případě se váš nejdelší prst nesmí dotýkat špičky boty, obzvláště při běhu z kopce, jinak zažijete neuvěřitelná muka a možná vám i slezou nehty. A to opravdu nechcete.

Potřebujete mít botu správně širokou, aby mohly prsty správně pracovat a alespoň trochu se mohly roztáhnout, jinak vás mohou chytat křeče do klenby chodidla a opět se bude jednat o velmi nepohodlný zážitek.

Bota by měla mít odolný svršek, neboť budete okopávat často velice ostré kameny a skály. Pokud má bota vydržet dlouhé ultra, nesmí se svršek lehce roztrhnout. Jste v horách a těžkých podmínkách a potřebujete boty, které vás podrží a ochrání.

Mezipodešev, neboli tlumící vrstva by měla být přizpůsobena běhu v terénu, neměla by být ani moc měkká, ani extrémně tvrdá. Měla by vás ochránit před ostrými kameny, ale zároveň byste měli být schopni vnímat terén, po kterém běžíte. Bota by měla být stabilní, i pokud bude mít vyšší drop. Čím déle běžíte, tím více budete časem měnit techniku běhu a i pokud normálně běháte více přes přední stranu chodidla, budete při ultramaratonech pravděpodobně využívat ve velké míře dopad na patu. Správná ultra bota by měla reflektovat i tento fakt. Vzorek podrážky by měl být více univerzální zvládnout jak horský terén, zbytky sněhu a mokré kameny, tak přechody po asfaltu a zpevněné cesty.

Na základě těchto parametrů jsem si vybral dva modely, ve kterých jsem Eiger UltraTrail odběhl, a které splňují vše výše zmíněné do puntíku.

Moje volba:

 • Salomon S/Lab Genesis
 • Salomon S/Lab Ultra 3

Alternativy:

-30% Salomon Ultra Glide 2 Wide M atlantic deep / blue radiance / fiery red

Salomon Ultra Glide 2 Wide M atlantic deep / blue radiance / fiery red

Pánské běžecké trailové boty (široká verze) Pokud vás láká běh v terénu a chcete posouvat…

3 890 Kč 2 723 Kč
Detail

-30% Salomon Ultra Glide 2 M rainy day / frees / hots

Salomon Ultra Glide 2 M rainy day / frees / hots

Pánské běžecké trailové boty Pokud vás láká běh v terénu a chcete posouvat svoje hranice…

3 890 Kč 2 723 Kč
Detail

-72% Salomon Ultra Glide M crystal teal / barrier reef / goji berry

Salomon Ultra Glide M crystal teal / barrier reef / goji berry

Pánské trailové běžecké boty Pokud vás láká běh v terénu a chcete posouvat svoje hranice…

990 Kč
Detail

-72% Salomon Ultra Glide Wide M black/alloy/goji berry

Salomon Ultra Glide Wide M black/alloy/goji berry

Pánské běžecké trailové boty (široká verze) Pokud vás láká běh v terénu a chcete posouvat…

990 Kč
Detail

-72% Salomon Ultra Glide W yucc/pearl blue/charl

Salomon Ultra Glide W yucc/pearl blue/charl

Dámské trailové běžecké boty Pokud vás láká běh v terénu a chcete posouvat svoje hranice…

990 Kč
Detail

Ponožky

Nepodceňujte důležitost kvalitních ponožek. Ano, stojí peníze, ale předpokládám, že za závod, cestování a ubytování zaplatíte o hodně více a dva páry dobrých ponožek vás snad nezrujnují. Ovšem jeden pár ponožek špatných může zrujnovat váš závod, tak na to myslete. Na trhu je pousta kvalitních možností. Vyzkoušejte je a najděte tu pravou ponožku pro vás. Pokud bude ta pravá, bude vám držet na noze a nevyzouvat se ani rolovat při běhu. Nebude vám v ní horko, ani zima, bude rychle vysychat, pokud se namočí. No a to je tak vše. Pro mě je ideální ponožka ta, o které ani nevíte, že ji na noze máte. Najděte takovou a předejdete spoustě problémů s puchýři a nepohodlím při závodě.

Moje volba:

 • Salomon Ultra Glide Crew

Alternativy:

Compressport Ultra Trail Socks black

Běžecké ponožky Compressport Ultra Trail Socks jsou běžecké ponožky, které zlepší Vaši…

560 Kč
Detail

Compressport Ultra Trail Socks blue melange

Běžecké ponožky Compressport Ultra Trail Socks jsou běžecké ponožky, které zlepší Vaši…

560 Kč
Detail

Šortky a spodní prádlo

Co se dá zkazit u šortek? Překvapivě mnoho. Vezměte si špatné šortky v kombinaci s nevhodným spodním prádlem a máte zaděláno na katastrofu. Mohu mluvit pouze za pánskou část populace, ale jakmile vás bude něco dřít na intimních partiích případně v jejich okolí, můžete to asi rovnou zabalit. Minimálně si ovšem užijete velmi nepříjemné chvilky. Důležité je zdůraznit, že délka ultramaratonů může i z vašich nejoblíbenějších tréninkových šortek udělat během závodu největšího protivníka. Je potřeba mít šortky se spodním prádlem vyzkoušené při opravdu dlouhých bězích, nebo při tréninkových závodech, než si je oblečete na hlavní cíl vašeho roku.

A ano, schválně píšu o kombinaci šortek a spodního prádla, protože to je podle mě lepší volba, než například šortky se síťkou, jakkoliv jsou pohodlné. U kratších závodů s tím nemám problém, ale u těch delších závodů vám chytré spodní prádlo může ulevit od zbytečného tření, například mezi stehny, v oblasti třísel a podobně.

Volba bude samozřejmě individuání, každopádně má rada zní: Na opravdu dlouhé ultramaratony si pořiďte kvalitní přiléhavé spodní prádlo (i třeba s prodlouženými nohavičkami, pokud vám to vyhovuje) a lehké šortky bez síťky jako horní vrstvu (nebo mohou být i legíny, pokud někomu vyhovují více). Má volba značky Salomon nabízí bezchybné řešení dva v jednom.

Moje volba:

 • Salomon S/Lab Speed
 • Salomon S/Lab Ultra

Alternativy:

-50% Salomon S/LAB Sense Shorts 6 M racing red/black

Salomon S/LAB Sense Shorts 6 M racing red/black

Pánské běžecké šortky z elitní řady S/LAB Pánské běžecké šortky Salomon S/Lab Sence Short…

2 890 Kč 1 445 Kč
Detail

-10% Dynafit Ultra 2in1 Shorts M syrah

Dynafit Ultra 2in1 Shorts M syrah

Pánské běžecké kraťasy 2v1 Dynafit Ultra 2in1 Shorts jsou pánské volné trailrunningové…

2 650 Kč 2 385 Kč
Detail

-10% Dynafit Ultra 2in1 Shorts M storm blue

Dynafit Ultra 2in1 Shorts M storm blue

Pánské běžecké kraťasy 2v1 Dynafit Ultra 2in1 Shorts jsou pánské volné trailrunningové…

2 500 Kč 2 250 Kč
Detail

-30% Dynafit Trail Graphic 2/1 Shorts W marine blue razzle dazzle

Dynafit Trail Graphic 2/1 Shorts W marine blue razzle dazzle

Ultralehké dámské běžecké kraťasy 2v1 Unikátní dámské běžecké kraťasy 2v1 - ideální pro…

2 300 Kč 1 610 Kč
Detail

-10% Dynafit DNA 2in1 Split Shorts W black out

Dynafit DNA 2in1 Split Shorts W black out

Dámské běžecké kraťasy kratšího střihu 2v1  Dynafit DNA 2in1 Split Shorts jsou dámské…

3 000 Kč 2 700 Kč
Detail

Triko

Podobný případ jako u šortek. Triko vám závod nevyhraje, ale špatná volba vám může způsobit spoustu různých problémů. Opět jde hlavně o pohodlí, aby bylo triko prodyšné a nikde vás nedřelo, obzvláště v kombinaci s běžeckou vestou! Od toho jsou delší tréninky, aby si člověk všechny tyto kombinace vyzkoušel a nebyl ničím zaskočen v závodě. Pozor na příliš volná trika, která vás mohou dřít na prsou nebo v podpaží, případně na trika, která nedýchají a vy se v nich paříte jako v igelitu.

Moje volba:

 • Salomon S/Lab Ultra

Alternativy:

-25% Crazy Idea T-Shirt Acceleration Man fire

Crazy Idea T-Shirt Acceleration Man fire

Pánské hybridní tričko s krátkým rukávem Technické tričko Crazy Idea T-Shirt Acceleration…

2 560 Kč 1 920 Kč
Detail

-25% Dynafit Trail Graphic Shirt M storm blue/razzle dazzle

Dynafit Trail Graphic Shirt M storm blue/razzle dazzle

Pánské běžecké tričko Dynafit Trail Graphic Shirt je rychleschnoucí, lehké pánské…

1 600 Kč 1 200 Kč
Detail

-25% Crazy Idea T-shirt Ionic Woman pop

Crazy Idea T-shirt Ionic Woman pop

Dámské tričko s krátkým rukávem Toto úžasné tričko je ikonou a jednou z vlajkových lodí…

1 860 Kč 1 395 Kč
Detail

-10% Dynafit Trail Graphic Shirt W marine blue/razzle dazzle

Dynafit Trail Graphic Shirt W marine blue/razzle dazzle

Dámské běžecké tričko - novinka 2023 Dynafit Trail Graphic Shirt je rychleschnoucí,…

1 600 Kč 1 440 Kč
Detail

Nepromokavá bunda

Co chtít od nepromokavé bundy? Aby vás ochránila před počasím, hlavně deštěm a větrem, a aby byla zároveň prodyšná a co nejméně jste se v ní pařili. To jsem nejspíš neřekl nic, co byste dávno nevěděli. Asi nemá cenu to nějak dále rozvádět, existují články, které se typům a výběru membránových bund věnují podrobně. Je důležité si také uvědomit, s jakými podmínkami se můžete v horách setkat, podle toho také vybírejte. Myslím, že zrovna na této položce není vhodné šetřit, protože když se v horách pokazí počasí, může to být právě tento kousek oblečení, který vám zachrání kůži. Já jsem si vybral Salomon Bonatti Trail, která s parametry 20000/20000 splňuje i ta přísnější kritéria na závodech. Zároveň je lehká, skladná a jako bonus se dá oblékat přes plně obsazenou běžeckou vestu, takže nemusíte nic sundávat a bundu prostě hodíte na sebe.

Moje volba:

 • Salomon Bonatti Trail

Alternativy:

-28% Salomon Bonatti Trail Jacket M black/white

Salomon Bonatti Trail Jacket M black/white

Pánská běžecká bunda Bunda pro náročné sportovce, kteří si potrpí na kvalitu své výbavy…

6 590 Kč 4 761 Kč
Detail

-10% Dynafit Alpine GTX Jacket M alloy

Dynafit Alpine GTX Jacket M alloy

Pánská běžecká gore-texová bunda Velmi lehká, voděodolná bunda Dynafit Alpine GTX se…

6 250 Kč 5 625 Kč
Detail

-30% Salomon S/LAB Motionfit 360 JKT W black

Salomon S/LAB Motionfit 360 JKT W black

Dámská Gore-Tex Shakedry bunda Gore-tex bunda z nejvyšší řady S/LAB od značky Salomon.…

9 190 Kč 6 433 Kč
Detail

-25% Dynafit Alpine GTX Jacket W marine blue/beet red

Dynafit Alpine GTX Jacket W marine blue/beet red

Dámská běžecká gore-texová bunda Velmi lehká, voděodolná bunda Dynafit Alpine GTX se…

6 500 Kč 4 875 Kč
Detail

Běžecká vesta

Závod kolem Eigeru byl první, na který jsem využil vestu větší, než 12l. Za normálních okolností si s 12l bohatě vystačím, včetně závodů jako je UTMB, kde je povinná výbava opravdu velice obsáhlá. Tentokrát jsem musel sáhnou po něčem větším a jsem moc rád, že v nabídce Salomonu takovéto větší vesty také jsou. U běžecké vesty je pro mě důležité jak je pohodlná, kolik má místa, ale také to, jak chytře jsou řešeny jednotlivé úložné prostory a kapsy. Nejlepší pro mě je, pokud vestu nemusím při závodě za normálních okolností sundávat, případně co nejméně. Čím více věcí je dostupných přímo za běhu, tím lépe. Salomon Adv Skin 12 splňuje vše, co od běžecké vesty potřebuji a dělá to tak dokonale a elegantně, že nemám potřebu přemýšlet o nějaké náhradě. Naštěstí vesta Salomon Adv Skin Cross Season 15l není řešena nijak hůř a přináší více místa s téměř stejnými benefity a navíc i lehkou nepromokavost do nepříznivého počasí. Celkově je Salomon Adv Skin 12 pro mě lepší volbou, díky lépe řešeným předním kapsám a možností připnout toulec na nošení holí, ale kdyby pro vás bylo 12l málo, nebojte se sáhnout i po jiné variantě. A ať už to bude vesta od Salomonu nebo jiné značky, jen se ujistěte, že splňuje vše co od ní potřebujete, a trénujte s ní tak často, abyste byli schopni v závodě všechny její benefity naplno využít.

Moje volba:

 • Salomon Adv Skin Cross Season 15l
 • Salomon Adv Skin 12

Alternativy:

-15% Salomon ADV Skin 12 Set black/ebony

Salomon ADV Skin 12 Set black/ebony

Běžecká vesta o objemu 12 litrů do nejnáročnějších podmínek Nejprodávanější vesta značky…

4 190 Kč 3 562 Kč
Detail

-15% Salomon Adv Skin 12 Set goji berry / ebony

Salomon Adv Skin 12 Set goji berry / ebony

Běžecká vesta o objemu 12 litrů do nejnáročnějších podmínek Nejprodávanější vesta značky…

4 190 Kč 3 561 Kč
Detail

-10% Dynafit Alpine 15 Vest black out

Dynafit Alpine 15 Vest black out

Běžecká vesta o objemu 15 litrů Všestranná běžecká vesta s inteligentním uspořádáním…

3 700 Kč 3 330 Kč
Detail

-10% Dynafit Ultra 12 Vest black out

Dynafit Ultra 12 Vest black out

Běžecká vesta o objemu 12 litrů Dynafit Ultra 12 Vest je lehká běžecká vesta s…

3 600 Kč 3 240 Kč
Detail

Hole

Čím delší a kopcovitější závod, tím více spoléhám na své hole Leki. Jsou lehké, skladné, odolné a spolehlivé. Je potřeba s nimi trénovat a sžít se s nimi, aby vám při závodě nepřekážely, ale pomáhaly. Také je důležité najít spolehlivý způsob, jak je nosit ve složeném stavu (toulec na vestě, nebo přichycené na pásu, případně jiný způsob). Jakmile tohle všechno vyřešíte, nebudete nikdy litovat, že jste si je na závod v kopcích vzali. Ať už se jedná o Eiger UltraTrail, nebo Beskydskou sedmičku, hole zřejmě budou vašim nepostradatelným společníkem. U Leki mi navíc vyhovuje systém rukaviček, které se jednoduše při běhu na hole nacvaknou a nemusíte pak zápasit s poutkem. Zkrátka s holemi Leki chybu nikdy neuděláte!

Moje volba:

 • Leki FX.One

-10% Leki Ultratrail FX.One Superlite bright red/neon yellow/natural carbon

Leki Ultratrail FX.One Superlite bright red/neon yellow/natural carbon

Ultralehké běžecké karbonové hole Model Leki Ultratrail FX.One Superlite vám bude oporou…

4 940 Kč 4 446 Kč
Detail

-10% Leki Ultratrail FX.One Superlite neon pink/neon yellow/natural carbon

Leki Ultratrail FX.One Superlite neon pink/neon yellow/natural carbon

Ultralehké běžecké karbonové hole Model Leki Ultratrail FX.One Superlite vám bude oporou…

4 940 Kč 4 446 Kč
Detail

-10% TSL Trail Alu 4 Cork Cross Short

TSL Trail Alu 4 Cork Cross Short

Běžecké hliníkové hole s dlouhou rukojetí a magnetickým uchycením TSL Trail Alu 4 Cork…

2 690 Kč 2 421 Kč
Detail

-5% TSL Trail Carbon 4 Cork Cross Sky Short

TSL Trail Carbon 4 Cork Cross Sky Short

Dámské běžecké karbonové hole s dlouhou rukojetí a magnetickým uchycením TSL Trail Carbon…

3 690 Kč 3 506 Kč
Detail

Čelovka

Vím, že v dnešní době existuje spousta chytrých čelovek, které se dají nastavit přes aplikaci, které samy přizpůsobují kužel světla podle aktuálních podmínek a tak dále. Já se ale na čelovku dívám z trochu jiného, možná staromódního pohledu. Já zkrátka chci, aby čelovka svítila dobře a dlouho a nenechala mě ve štychu ani v těch nejextrémnějších podmínkách. Benefitem pro mě je, když se dá nabíjet, ale zároveň je možné jednoduše zdroj vyměnit. Všechny tyto atributy pro mě naplňují čelovky Fenix, se kterými už běhám spoustu let a prozatím jsem nikdy neměl důvod na tom nic měnit. Ani jednou se mi nestalo, že by mi čelovka nečekaně přestala svítit, nebo by s ní byl nějaký jiný problém. Vyhovuje mi nabíjení a možnost rychlé výměny akumulátorů. Pro mě jednoznačná volba a doporučuji i vám, pokud se poohlížíte po kvalitním zdroji světla na váš příští závod.

Moje volba:

 • Fenix HM65R

Čelovka Fenix HM65R-T

Výkonná čelovka Fenix s 2 reflektory Nabíjecí čelovka Fenix HM65R-T se vyznačuje…

2 699 Kč
Detail

Čelovka Fenix HM70R

Ultravýkonná čelovka Fenix s 2 reflektory Fenix HM70R je extrémně výkonná nabíjecí…

2 699 Kč
Detail

-25% Petzl NAO RL svítilna

Petzl NAO RL svítilna

Ultravýkonná dobíjecí čelovka Petzl Ikonická čelovka Petzl NAO RL pro ultratrailové běhy…

4 654 Kč 3 490 Kč
Detail

-20% Petzl Swift RL svítilna oranžová

Petzl Swift RL svítilna oranžová

Výkonná sportovní čelovka s reaktivním svícením Petzl Swift RL - vysoce výkonná a…

3 199 Kč 2 559 Kč
Detail

Jídlo a výživa

S rostoucí délkou závodu roste také důelžitost toho, aby člověk chápal, co jeho tělo pro výkon potřebuje. Eiger UltraTrail byl první závod, při kterém jsem snědl celou velkou pizzu a pokračoval dál. Jakmile běžíte takhle dlouho, je důležité jíst i normální jídlo, protože to jinak váš žaludek nezvládne, budete mít hlad a budete trpět. Čím delší závod běžíte, tím více normálnosti to chce. Mimo normálního jídla je však také potřeba mít stálý přísun energie, a to hlavně z cukru. I přes relativně nízkou intenzitu závodu jsme při závodě byli ve stálém kalorickém deficitu a jediným způsobem, jak s tím alespoň trochu bojovat, byla kombinace normálního jídla a klasických koncentrovaných zdrojů energie jako jsou například produkty Edgar, na které nedám dopustit.
Naše rutina při závodě vypadala nějak takto: Přiběhli jsme na občerstvovačku, kde nás náš supportní tým nakrmil normálním jídlem. Zatímco jsme dlabali těstoviny, raclette s bramborami, nebo podobnou lahůdku a zapíjeli vše nealkoholickým pivem, kluci a holky z týmu nám doplnili zásoby ve vestě a naplnili lahve. Vesta byla plná gelů a tyčinek a v lahvích byl často Edgar Powerdrink a Edgar Isotonic Drink. Takto nás poslali zpátky do divočiny. Celou dobu to fungovalo a já během celého závodu neměl žádné problémy spojené s trávením.
A nezapomeňte, že žaludek se dá také trénovat a je potřeba to před ultramaratony nepodcenit!

Moje volba:

 • Edgar Powerdrink
 • Edgar Gely
 • Edgar Isotonic Drink
 • A tak dále :-)

Edgar

Edgar

Edgar – Quality Power Česká značka, původem z Ostravy, která nabízí kvalitní produkty pro aktivní životní styl. Vyladěné složení bez zbytečného balastu, který zbytečně zatěžuje tělo, žádné konzervant ani barviva. Dodají sílu, energii a pomůžou s…

Zobrazit více

O autorovi článku:

Zdeněk Hruška patří mezi českou ultra špičku. Na svém kontě má vítězství z Beskydské sedmičky, Pražské stovky, Nízkotatranské stíhačky nebo Jesenické stovky. Společně s parťákem Martinem Jorem zvítězil také na pyrenejském etapáku Pyrenees Stage Run. Zdendu dlouhodobě podporuje značka Salomon a má obrovské tréninkové zkušenosti.

Zdenda Hruška a jeho recenze produktů zde.

Kontaktní formulář

*
*
Odesláním tohoto formuláře souhlasím se zpracováním osobních údajů

Souhlasím s GDPR

Zasláním formuláře souhlasíte s uchováváním osobních údajů v souladu s ustanovením § 5, odst. 2 zákona č.101/2000 Sb., o ochraně osobních údajů, ve znění pozdějších předpisů. Souhlasíte s tím, aby Vaše osobní údaje, které tímto poskytujete společnosti Runsport.cz , byly zpracovány a vedeny v elektronické databázi, pouze pro účely výběrových řízení a maximálně po dobu 1 roku. Souhlas může být kdykoliv písemně nebo elektronicky odvolán.

Doprava zdarma při
nákupu nad 1 000 Kč

Pohybujeme se v horách,
naše produkty známe
a dokážeme vám poradit

Zaregistruj se a získej
exkluzivní slevu 5%

Získejte exkluzivní slevy a novinky na váš e-mail od expertů na kopce